پایه مبلی که دچار شکستگی شده

پایه مبل های شکسته

آسیب دیدگی پایه های مبل

یکی از بد ترین تجربه برای افرادی که مبلی را خریداری می نمایند و مبالغ قابل توجهی را بابت آن پرداخت می نمایند، آسیب دیدن یکی از قسمت های آن است که بد ترین آن، آسیب دیدگی پایه مبل است. حتما تا به حال مشاهده نموده اید که جای پایه های مبل روی فرش و موکت بر جای می ماند. دلیل این مشاهده آن است که تمام وزن مبل و افرادی که روی آن می نشینند باید توسط تکیه گاهی مهار شوند. در انواع مبلمان، پایه این وظیفه را بر عهده دارد.

زیبایی یا استقامت:

علاوه بر این که پایه مبل باید وزن افراد را تحمل نماید، باید به مبل زیبایی هم ببخشد. اینجاست که عنصر طراحی نیز دخیل می شود. به جرات پایه مبل را می توان به عنوان یکی از بخش های مهم در زیبایی مبل دانست. مدل های مختلف مبل، مدل های مختلف پایه را نیز می طلبند که گروه تولیدی پاسارگاد توانسته تعداد قابل توجهی از انواع پایه ها را در اختیار کارگاه های ساخت مبل و عمده فروشی ها قرار دهد. در انواع پایه مبل های پلاستیکی استقامت تغریبا مساوی است با ((جنس + وزن )).

جنس پایه مبل

پایه مبل ها با توجه به میزان وزنی که باید تحمل کنند، نوع طراحی و دیگر المان ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که در ادامه بیشتر به آن پرداخته می شود.
چوبی: این نوع پایه ها از استقامت نسبتا مناسبی برخوردار هستند و معمولا در مبل های تمام چوب کاربرد دارند، از معایب آنها می توان به آسیب دیدگی بر اثر موریانه و رنگ پریدگی بر اثر تابش نور آفتاب و آسیب دیدگی در جا به جایی اشاره نمود
فلزی: این نوع پایه ها بسیار مقاوم بوده و اگر درست آبکاری شده باشند از عمر به نسبت طولانی تری از انواع چوبی آنها برخوردارند ولی اگه در مناطق مرطوب استفاده شوند احتمال زنگ زدگی آنها وجود دارد و با تمام طرح های مبل سازگار نیست.
پلاستیکی: دارای وزن کم نسبت به سایر پایه مبل های مشابه است و استقامت بالای دارد. در طرح و رنگ های مختلفی موجود می باشد که می توان با انواع مبل تناسبی پیدا نمود. باز و بسته کردن راحت را نیز می توان از معیار های انتخاب این نوع پایه برشمرد.

 

پایه های بی کیفیت

برخی از تولید کنندگان پایه مبل در تولید خود از جنس های دست دوم و بی کیفیت استفاده می نمایند و همینطور از وزن پایه ها می کاهند. که نتیجه به شدت بدی را در بر دارند که در ادامه برخی از مصرف کنندگان نهایی از آن متضرر می شوند و به نام برند تولید کننده مبل صدمه وارد می شود و روز به روز از میزان درخواست برای محصولات او کاسته می شود.در ادامه چند نمونه از آنها را با هم می بینیم.
پایه مبل شیپور
سایت شیپور مبل های خراب
پایه مبل شکسته

1 دیدگاه. Leave new

  • محمدی
    17/06/2019 03:45

    آقا واقعا این داستان شکستن پایه مبل خیلی رو اعصابه، شب خواستگاری دخترم پایه مبل 3 نفره شکست و آبرومون جلو خانواده داماد رفت

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست